Indonézska káva
(Časť II)
Káva Sumatran Lintong:
Káva Lintong je sladká, má nízku kyslosť, stredne silné telo a komplexnú arómu. Lintong je káva zo severnej oblasti Sumatry.
Ankola je ďalšia káva najvyššej kvality, ktorá sa pestuje v blízkosti Sumatry v prístave Pandang v nadmorskej výške 750 až 1 500 metrov. Predáva sa pod značkou Ankola.
Káva Javanese Arabica:
Ide o vlhkosťou nasiaknutú (pranú) kávu Arabica z ostrova Jáva v Indonézii. Zvyčajne sa pestuje v nadmorskej výške približne 750 metrov nad morom.
Káva z Jávy má relatívne ťažšie telo ako iné druhy z celého sveta, hoci je ľahšia ako niektoré iné indonézske kávy z okolitých regiónov. Káva Java má charakteristickú miestnu chuť so stabilným záverom, bylinnými tónmi v dochuti a menšou kyslosťou.
Káva z Papuy-Novej Guiney:
Káva Papua Nová Guinea sa v skutočnosti nenachádza v Papue, ale je súčasťou Indonézie. Vzhľadom na jej geografickú blízkosť a chuťové vlastnosti stojí za to preskúmať jej hodnotu ako súčasť Indonézie.
Pozrime sa na najlepšie indonézske značky kávy.
Výber značky kávy bude závisieť od toho, čo máte radi z hľadiska chuti a praženia. Indonézia sa skladá z mnohých rôznych regiónov, z ktorých každý má svoju vlastnú jedinečnú ponuku. Sú tu tiež rôzne kávové plantáže a odrody s rôznymi chuťami. Jednou z najobľúbenejších značiek Starbucks je Doi Chaang.
Káva Starbucks
Spoločnosť Starbucks má vo svojom sortimente kávu The Starbucks Reserve Indonesia Blue Java. Táto káva je dôkladne premytá, so zmesou aromatických vôní a zemitých chutí, ktoré sú sladké ako sirup. Táto káva sa zbiera v máji a v septembri.
Príslušenstvo na prípravu kávy